+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Výrobci vín

  Vinařské oblasti

  Aveleda

  Rodinný podnik Aveleda (1870) rízený jednotlivými pokoleními rodiny Guedes, se behem posledních trí staletí venuje výrobe jakostních vín a staré brandy.

  Aveleda je jedním z nejvetších portugalských výrobcu vína v oblasti Vinho Verde, kde má klícové postavení na trhu vín. Její znacky, mezi které patrí Casal Garcia, Aveleda, Charamba, Follies a Adega Velha, se prodávají ve více než 75 zemí sveta. V prubehu dejin Aveleda získala duveru ke kvalite svých výrobku, což jí prineslo dlouhodobé vztahy s gurmány z celého sveta.

  Vína Aveleda se vyrábejí s využitím zkušeností predávaných behem posledních tri staletí z jedné generace na druhou. A proto víno Aveleda i ve 21. století Vás dokáže provést všemi Vašími smysly. Samotný region se nachází v nadmorské výšce 200 až 400 m a stále celí vlivu Atlantského oceánu, díky cemuž 205 ha vinic v Aveleda se nachází v srdci úrodné oblasti Vinho Verde, odkud pochází známé odrudy vína jako napr. Loureiro, Fernão Pires, Alvarinho, Arinto a Trajadura. Behem posledních 15 let byla spolu s restrukturalizací vinic celá filozofie vína Aveleda znovu kompletne
  prehodnocena.

  Aveleda vlastní dve vinarská centra, jedno se nachází ve Valongo do Vouga (Quinta da Aguieira) a druhé v Penafiel (Quinta da Aveleda). Spolecnost Aveleda ve své výrobe využívá moderní stácecí centrum s vysokým stupnem automatizace a s kapacitou 15 až 20 milionu lahví rocne (v souladu s  HACCP, ISO 22000), které se nachází v Penafiel.

  Galerie

  Vína z vinařství

  Quinta d’Aguieira Espumante Bruto

  Quinta d’Aguieira Espumante Bruto

  Šumivá vína. 2013
  Zářivě zlatá barva, leskla, jemně intenzivní perlení. Vůně je minerální, čistá, se svěžími tony citrusu, bílých květů a čerstvého pečiva. Chuť je velmi čerstvá, šťavnatá, má smetanovou texturu a dlouhý závěr. Víno bylo vyrobeno podle nejstarší tradiční metody výroby sektu která se jmenuje Champagne - patří mezi nejnáročnější výrobní postupy a zaručuje nejvyšší jakost.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Mořské plody
  Salát
  Sushi
  CENA 335
  Quinta da AVELEDA Vinho Verde

  Quinta da AVELEDA Vinho Verde

  Vinho Verde. 2017
  Víno má světlé žlutozelenou barvu. Vůně je harmonická a intenzivní a najdete v ní tony zralého tropického ovoce, citrusových plodů a květin. Chuť je čerstvá a osvěžující. Elegantní víno s dlouhou perzistentní chutí v ústech. Výrazná kyselinka.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 235
  AVELEDA ALVARINHO Reserva da Familia

  AVELEDA ALVARINHO Reserva da Familia

  Bílé víno. 2016
  Jasná a čistá barva. Intenzivní a komplexní aroma tropického ovoce s tony exotického dřeva. V ústech čerstvé s vynikající texturou, dlouhý a výrazný závěr.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  Sushi
  CENA 490
  AVELEDA ALVARINHO

  AVELEDA ALVARINHO

  Bílé víno. 2017
  Krásné zářící citronová barva. Intenzivní aroma tropického ovoce a citrónových květin. Chuť čerstvého ovoce s minerálními tóny. Víno je svěží s dobrou texturou, čistou kyselinkou a příjemnou délkou.
  Doporučeno k
  Bílé maso
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  Sushi
  CENA 280
  Více