Casa Agrícola HMR

Spolecnost Casa Agrícola HMR, puvodne: CADE – Companhia Agrícola de Desenvolvimento SA, založena panem Dr. Victorem Carmona e Costa, jenž byl nejen zakladatelém ale i hlavou nadace nesoucí jeho jméno a jméno jeho manželky, v níž byl až do své smrti. Zemrel v roce 2009 jako prezident správní rady.

Dr. Carmona e Costa se zasloužil o nákup území Herdade Monte da Ribeira v roce 1987, které se nachází v Marmelar, Vidigueira. Na tomto území se dodnes zachovávají staré vinarské tradice sahající až do r.mských dob a pozdeji sledované i u templ.rských rytíru. Proto bylo nezbytné využít možnosti techto .rodných pud a na území vinarství Herdade zachovat starobylé tradice.

CADE hodne investuje do zlepšení zdroju vodního hospodárství a budování prehrad u vodních toku procházející územím Herdade s cílem optimalizovat technické podmínky pro budoucí vinice, které byly založeny pozdeji v roce 1990. Vroce 2011 Cade zmenila název na Casa Agrícola HMR, SA, v soucasné dobe jeho správní radu vede prezident Dr. José Amaro Martins Carmona e Costa a Vogals D. Maria da Graça Carmona e Costa a Eng. Álvaro Carmona e Costa Portela. Portugalsko má dlouhodobou historii a tradici vinarství, jehož nejslavnejším vínem je Port. Portugalská stolní vína se však teprve nyní zacínají objevovat v zahranicí.

Za úcelem modernizace a zavedení nejnovejších vinarských technik a technologií za posledních 15 let portugalské vinarství a vinné sklípky prošly velkými zmenami.

Alentejo

Alentejo je rodištem výberových vín v jižním Portugalsku, pro nehož je príznacné horké a suché podnebí. Herdade Monte da Ribeira spolu s prilehlými sousedními pozemky dohromady tvorí území o velikosti více než 1.000 ha, na nemž jsou rozloženy lesy, ve kterých se vyskytují cesmínové duby, korkové duby a jahodové stromy. Zfauny se vtéto oblasti ve volné prírode vyskytují zajíci, jeleni a divoká prasata.

Jelikož se jedná zvlášte vletním období o velice suchý region, za úcelem údržby zavlažovacího systému vinic a olivových háju, zde bylo postaveno nekolik prehrad a rybníku.

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X