+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Výrobci vín

  Vinařské oblasti

  Casa Agrícola HMR

  Spolecnost Casa Agrícola HMR, puvodne: CADE – Companhia Agrícola de Desenvolvimento SA, založena panem Dr. Victorem Carmona e Costa, jenž byl nejen zakladatelém ale i hlavou nadace nesoucí jeho jméno a jméno jeho manželky, v níž byl až do své smrti. Zemrel v roce 2009 jako prezident správní rady.

  Dr. Carmona e Costa se zasloužil o nákup území Herdade Monte da Ribeira v roce 1987, které se nachází v Marmelar, Vidigueira. Na tomto území se dodnes zachovávají staré vinarské tradice sahající až do r.mských dob a pozdeji sledované i u templ.rských rytíru. Proto bylo nezbytné využít možnosti techto .rodných pud a na území vinarství Herdade zachovat starobylé tradice.

  CADE hodne investuje do zlepšení zdroju vodního hospodárství a budování prehrad u vodních toku procházející územím Herdade s cílem optimalizovat technické podmínky pro budoucí vinice, které byly založeny pozdeji v roce 1990. Vroce 2011 Cade zmenila název na Casa Agrícola HMR, SA, v soucasné dobe jeho správní radu vede prezident Dr. José Amaro Martins Carmona e Costa a Vogals D. Maria da Graça Carmona e Costa a Eng. Álvaro Carmona e Costa Portela. Portugalsko má dlouhodobou historii a tradici vinarství, jehož nejslavnejším vínem je Port. Portugalská stolní vína se však teprve nyní zacínají objevovat v zahranicí.

  Za úcelem modernizace a zavedení nejnovejších vinarských technik a technologií za posledních 15 let portugalské vinarství a vinné sklípky prošly velkými zmenami.

  Alentejo je rodištem výberových vín v jižním Portugalsku, pro nehož je príznacné horké a suché podnebí. Herdade Monte da Ribeira spolu s prilehlými sousedními pozemky dohromady tvorí území o velikosti více než 1.000 ha, na nemž jsou rozloženy lesy, ve kterých se vyskytují cesmínové duby, korkové duby a jahodové stromy. Zfauny se vtéto oblasti ve volné prírode vyskytují zajíci, jeleni a divoká prasata.

  Jelikož se jedná zvlášte vletním období o velice suchý region, za úcelem údržby zavlažovacího systému vinic a olivových háju, zde bylo postaveno nekolik prehrad a rybníku.

  Galerie

  Vína z vinařství

  VARAL Tinto

  VARAL Tinto

  Červené víno. 2013
  Má delikátní chuť zralého ovoce, koření. Vůni s dotekem kakaa. Celé to skvělé doladí jeho rubínová barva.
  Doporučeno k
  Bílé maso
  Červené maso
  Sýry
  CENA 215
  VARAL Branco

  VARAL Branco

  Bílé víno. 2014
  Má citrusovou barvu. Tohle to osvěžující víno má vůni vyzrálých tropických plodů. Nechybí mu ani chuť čerstvého ovoce.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Ryba
  CENA 215