Obrázek vina z portugalska

Quinta Do Ortigão

V srdci regionu Bairrada se nachází Quinta de Ortigão, kde se mísí tradice s novodobou vizí, kterou Justino Sampaio Alegre přenesl již na čtyři generace žijící v naprosté oddanosti světu vína.
Farma je nedílnou součástí rodiny Alegre již od první generace, kdy se produkce vína omezovala pouze na výrobu pro rodinu a přátele.
Odjakživa byl však pro rodinu přední pečlivý výběr a pěstování odrůd, díky kterým získávali velice komplexní vína. Jednalo se o bílé odrůdy Sauvignon, Chardonnay, the Arinto, Bical a Mara Gomes, červené odrůdy založné na odrůdě Bairrada Baga doplněné o tři odrůdy nejvyšší kvality – Touriga Nacional, Tinta Roriz a Cabernet Sauvignon.
Začátkem roku 2001 se rodina Alegre rozhodla vybudovat vlastní vinařskou farmu včetně moderního a dobře vybaveného vinařství. Kapacita vinidikace je nyní více než 500 000 litrů.
Se surovinami výjimečné kvality, špičkovými technologiemi a čtyřmi generacemi know-how se Quinta do Ortigão rychle etablovalo ve vinařském světě a stalo se prestižní destinací v portugalském regionu Bairrada.
Svěží, zelené okolí Quinta do Ortigão poskytuje ideální prostředí pro seznámení se s opravdovým portugalským vinařstvím a portugalskou kulturu.

157 005 006 007 008 009 016 035 036 037 075 078 093

X