+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Peninsula de Setubal

  Poloostrov Setubal (Peninsula de Setubal) se nachází na jihu od Lisabonu, je omýván vodou téměř ze všech stran: Atlantickým oceánem a řekami Težu (Tejo) a Sadu (Sado). Tato oblast byla vždy důležitá v historii portugalského vinařství. Zde dělají jedno z nejlepších vín z Muškatu – Muškatel de Setúbal (Moscatel de Setúbal).
  V roce 1675 začali muškatel vyvážet do Anglie. V následujícím století to byla radost u ruských carů. Měl ho rad i „Král Slunce“ Ludvík XIV ve Francii.
  Muškatel je oficiálně víno banketů věnovaných udělení Nobelovy ceny.
  Podnebí: mírné, středomořské s horkými léty a mírnými deštivými zimami s vysokou vlhkostí.
  Půdy: ve více hornatém terénu dominuje hliněný-vápenec. Zde jsou vinice nacházející se v nadmořské výšce 100 až 500 metrů, jsou chráněny před Atlantikou horským hřbetem Serra da Arabid. Většina regionu má pláně s písčitými půdami.
  Na poloostrově Setubal kromě regionálních vín, existují dvě kategorie DOC:
  Palmela a Setubal. Téměř všechna vína z regionu mají v sobě odrůdu Kaštelau (Castelão). V souladu s nařízením víno nesoucí označení DOC Palmela se skládá z ne méně než 66,7% Kaštelau. Někdy používají směs Kaštelau s Alfrošejru (Alfrocheiro) a Trinkadejrou (Trincadeira).
  Převládající bílé odrůdy v regionu – Fernau Pireš (Fernão Pires) a Arintu (Arinto) a samozřejmě Muškatel (Moscatel), který se používá k výrobě muškatovíého vína s označením DOC Setubal.
  Bílá vína jsou obohacená květinovou vůní, zatímco červená mají vůni lesního ovoce a koření. Muškatová vína jsou vyrobená ze dvou druhů odrůd, které se v portugalštině nazývá Muškatel: Muškatel de Setubal (odpovídající Muscat z Alexandrie) a Muškatel Rošu (Moscatel Roxo – Růžový Muškat).
  Muškatelem, kromě hroznů, nazývané dolihované víno, je vyrobené ze stejné odrůdy. Pokud je uložené na několik let v sudech, bude víno elegantní a rafinované, s vůní rozinky, ořechy, kávy, bylinky a medů. V menším počtů se dělá Muškatel Rošu, který má velmi delikátní aroma a komplexní příchuť pomeranče, rozinky a lískových oříšků.

  Galerie

  Nabídka vín z oblasti

  Moscatel D. Soares Franco Private Collection DOC

  Moscatel D. Soares Franco Private Collection DOC

  Moscatel. 1998
  Víno má hezkou jantarovou barvu. Aroma je intenzivní a vyzrálé, kombinující tony rozinek, pomeranče, medu, fíků, skořice a oříšků. Chuť je ovocná, kulatá a harmonická. Velmi dlouhý závěr.
  Doporučeno k
  Čokoláda
  Dezert
  CENA 563
  ALAMBRE Moscatel de Setúbal

  ALAMBRE Moscatel de Setúbal

  Moscatel. 2010
  Víno má nádhernou barvu zlatého topazu. Ve vůní najdeme aroma sušeného ovoce, karamelu, hrušek, manga. Víno je velice svěží a ovocně. V chuti je cítit nektarinky a sušené meruňky. Má vyváženou kyselin
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Dezert
  CENA 268
  QUINTA DE CAMARATE Branco Seco

  QUINTA DE CAMARATE Branco Seco

  Bílé víno. 2014
  Má žlutou citrusovou barvu. Jemná ovocná aroma limetky, meruňky, kiwi, ananasu, květin (zimolezu, kosatců). Velmi vyvážená ovocná olejnatá chuť s vynikajícím obsahem kyselin.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  CENA 330
  PERIQUITA Original

  PERIQUITA Original

  Červené víno. 2013
  Sytější, rubínově červená barva s nachovým meniskem. Aroma je středně intenzivní a svěží, připomínající malinovou šťávu, zralé švestky a zralá červená jablka, s lehkým kořenitým podtónem. Chuť je středně plná a pikantní, snoubí se zde ovocné tony třešní, malin a jahod, s lehkou kořenitostí připomínající lékořici a růžový pepř. Víno má potenciál k archivace 5-7 let.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Sýry
  CENA 215
  Více