+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Výrobci vín

  Vinařské oblasti

  Quinta da Pacheca

  Quinta da Pacheca je jedním z nejznámějších vinařství oblasti Douro a jednim z prvních, které své lahve označovalo vlastní značkou. Máme o tom dokument pocházející z dubna 1738, který zmiňuje, že majitelem Quinta „Pacheca“ je D. Mariana Pacheco Pereira. V té době se názvem Quinta označovalo několik vinic, které v průběhu let získaly kláštery Salzedas a sv. Jan Tarouca.

  V červnu 2012 odkoupili většinový podíl v Quinta da Pacheca Maria do Céu Gonçalves a Paulo Pereira, dva portugalští investoři žijící ve Francii. Farma se stala součástí moderní skupiny podniků, která je velmi dynamická a ve svém novém vývojovém cyklu dosahuje konzistentních výsledků.

  HISTORIE

  Počátky vztahu mezi rodinou Serpa Pimentel a údolím Douro se datují do 18. století, kdy její členové zakoupili údolí Quinta Abraão, jež bylo v té době letoviskem pro aristokracii, ovšem bez vinařské oblasti Pacheca. Až v roce 1903 se D. José Freire de Serpa Pimentel, velký milovník vína, rozhodl přikoupit Quinta da Pacheca a pustil se s velkým elánem do jeho výroby. V následujícím roce proběhla první velká obnova vinic. Na svojí dobu byla velmi inovativní – vinice byly vysázeny podle druhů vedle sebe se širokými průchody, které usnadňovaly práci.

  KROK ZA KROKEM

  V roce 1916 přišel další krok, kterým byla výstavba nových lisů a skladů. Těchto lisů, v nichž se červená vína Pacheca vyrábějí dodnes, bylo celkem 8 a ve své době ohromovaly svým výkonem. O poslední velké modernizaci se zasloužil Eduardo Mendia Freire de Serpa Pimentel, který obnovil nejstarší vinice. Ve spolupráci se svým synem, vinařem José Van Zellerem de Serpa Pimentel, začal uvádět na trh vína s označením původu Douro (DOC) vyrobená v Quinta da Pacheca. V nedávné době bylo nově osázeno i údolí Quinta Abraão 17 hektary vína naroubovaného a certifikovaného podle nejmodernějších metod.

  Galerie

   

  Vína z vinařství

  PACHECA TONY CARREIRA RESERVA

  PACHECA TONY CARREIRA RESERVA

  Červené víno. 2014
  Sytější rubínová barva. Aroma vína je intenzivní a velice ovocná, kombinuje tóny ostružin, švestek, čokolády, které doplňují podtóny dubu. V chutí je víno střední plno a svěží, vyvážené s elegantní tříslovinami a dlouhotrvajícím závěrem.
  Doporučeno k
  Červené maso
  CENA 680
  Pacheca Superior White 2016

  Pacheca Superior White 2016

  Bílé víno. 2016
  Světle žlutá barva se zelenými odstíny. Vůně angreštu, trávy a ovoce. Svěží chuť s příjemnou hořkostí. Harmonické víno s "křupavou" kyselinkou.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 415
  Quinta da Pacheca L.B.V. 2012

  Quinta da Pacheca L.B.V. 2012

  Portské víno.
  Tmavě fialová barva. Velmi složité na nose. Intenzivní vůně zralého červeného ovoce, pěkně kombinovaná s čerstvým aromatem citrusových plodů a ořechovými tóny. Velmi elegantní na patře. Vynikající objem a pevné tělo s hedvábnými taniny. Chuť zralého lesního ovoce a jemné tóny koření. Svěží, elegantní a dlouhotrvající závěr.
  Víno dodáváme v hezké dárkové krabičce.
  Doporučeno k
  Sýry
  Čokoláda
  Dezert
  CENA 760
  PACHECA Pink Port

  PACHECA Pink Port

  Portské víno.
  Má pěknou růžovou barvu s červenými tony. Velmi bohaté ovocné aroma červeného ovoce s dotekem třešně a maliny. Chuť je svěží s dobrou kyselinkou s příchuti třešní, medu a grapefruitu.
  Víno dodáváme v hezké dárkové krabičce.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  CENA 690
  Více