Quinta da Pacheca

Quinta da Pacheca je jedním z nejznámějších vinařství oblasti Douro a jednim z prvních, které své lahve označovalo vlastní značkou. Máme o tom dokument pocházející z dubna 1738, který zmiňuje, že majitelem Quinta „Pacheca“ je D. Mariana Pacheco Pereira. V té době se názvem Quinta označovalo několik vinic, které v průběhu let získaly kláštery Salzedas a sv. Jan Tarouca.
V červnu 2012 odkoupili většinový podíl v Quinta da Pacheca Maria do Céu Gonçalves a Paulo Pereira, dva portugalští investoři žijící ve Francii. Farma se stala součástí moderní skupiny podniků, která je velmi dynamická a ve svém novém vývojovém cyklu dosahuje konzistentních výsledků.

HISTORIE

Počátky vztahu mezi rodinou Serpa Pimentel a údolím Douro se datují do 18. století, kdy její členové zakoupili údolí Quinta Abraão, jež bylo v té době letoviskem pro aristokracii, ovšem bez vinařské oblasti Pacheca. Až v roce 1903 se D. José Freire de Serpa Pimentel, velký milovník portských vín, rozhodl přikoupit Quinta da Pacheca a pustil se s velkým elánem do jeho výroby. V následujícím roce proběhla první velká obnova vinic. Na svojí dobu byla velmi inovativní – vinice byly vysázeny podle druhů vedle sebe se širokými průchody, které usnadňovaly práci.

KROK ZA KROKEM

V roce 1916 přišel další krok, kterým byla výstavba nových lisů a skladů. Těchto lisů, v nichž se červená vína Pacheca vyrábějí dodnes, bylo celkem 8 a ve své době ohromovaly svým výkonem. O poslední velké modernizaci se zasloužil Eduardo Mendia Freire de Serpa Pimentel, který obnovil nejstarší vinice. Ve spolupráci se svým synem, vinařem José Van Zellerem de Serpa Pimentel, začal uvádět na trh vína s označením původu Douro (DOC) vyrobená v Quinta da Pacheca. V nedávné době bylo nově osázeno i údolí Quinta Abraão 17 hektary vína naroubovaného a certifikovaného podle nejmodernějších metod.

Související produkty

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X