+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Ribatejo/Tejo

  Region Tejo, dříve také známý jako Ribatejo, se nachází podél řeky, která nese stejný název. Různorodost půdy a klimatu, obrovská území, na kterých se nachází vinná réva, spolu s poměrně nízkými náklady z výroby (vzhledem k tomu, jaké náklady má například Doru) – jsou základními charakteristickými znaky Tejo. Kdysi dávno se zde vyrábělo tolik vína, kolik stačilo na zásobování vínem portugalskych kolonií na Africkém kontinentě, společně s vnitřním trhem. Kvalitní červená a bílá vína se prodávala za nízké ceny.

  Tento region za svých časů byl známý svojí výrobou obrovského množství vína, které se dodáválo do restaurací a obchodů v Lisabonu. Hlavním cílem výrobců bylo získat co největší zisk z vinic. Víno, které již mělo daleko nižší kvalitu, i v poměrně velkém množství se již nerozlévalo do lahví, nýbrž byla dodávána do velkoobchodů. Během posledních 15 let v tomto regionu byly provedeny obrovské změny, které se dotkly nejen polí, ale i sklepů . Spousta vinic byla přenesená z úrodné půdy na půdu méně úrodnou, počet hroznů se snížil, ale kvalita vína se výrazně zlepšila. Vinařství také modernizovala své přístroje na výrobu vína.

  Do Ribatejo patří dalších 6 různých subregionu: Almeirim, Cartaxo, Chamusca, Coruche, Santarém a Tomar.

  Klima: středozemní, ale je ovlivněno řekou Tejo. Liší se menšími změnami teplot.

  Půda: různá, ale nejvíce se zde vyskytuje vápenitá a hlinitá.

  Typy hroznů: Vína označena za DOC se vyrábí z tradičních místních odrůd – Trincadeira a Castelão také se vyrábí z dalších odrůd, která jsou podobná Touriga Nacional, Cabernet Sauvignon, Merlot.

  Nejvíce rozšířený v regionu jsou bílé hrozny Fernao Pires, spolu s dalšími portugalskými odrůdami Arinto, Tália, Vital take s cizokrajným Chardonnay.

  Styl vína: Terroir Tejo je cítit v jeho vínech – bílá s aroma tropického ovoce a květin i aromatická mladá červená vína s jemnými taniny.

  Galerie

  Nabídka vín z oblasti

  FIUZA Oceanus

  FIUZA Oceanus

  Červené víno. 2015
  Víno má purpurově červenou barvu. Aroma sladkého červeného ovoce s květinovými tony. Chuť je vyvážená, šťavnatá s jemnou kyselinkou a měkkými taniny. Delší a elegantní závěr.
  Doporučeno k
  Bílé maso
  Červené maso
  Sýry
  CENA 450
  FIUZA MERLOT

  FIUZA MERLOT

  Červené víno. 2014
  Tmavě červená, neprůsvitná barva. Komplexní aroma s tony zralé švestky, červeného ovoce, koření a čokolády. Plná chuť zralého ovoce, sladkého koření. Jemné třísloviny. Dlouhý a hladký závěr.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Sýry
  CENA 240
  FIUZA Native

  FIUZA Native

  Bílé víno. 2015
  Světlejší slámová barva. Aroma tropického ovoce s květinovými tony. Chuť je lehčí a svěží, připomíná zralé ovoce, šťavnaté broskve, mandarinky, limetky a kiwi. Delší květinový závěr.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 195
  FIUZA 3 CASTAS RED

  FIUZA 3 CASTAS RED

  Červené víno. 2014
  Tmavě červená až fialová barva. Komplexní aroma zralého ovoce s nádechem dubu. Plná chuť s výraznými tříslovinami. Hladký a elegantní závěr.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Sýry
  CENA 205
  Více