+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Ribatejo/Tejo

  Region Tejo, dříve také známý jako Ribatejo, se nachází podél řeky, která nese stejný název. Různorodost půdy a klimatu, obrovská území, na kterých se nachází vinná réva, spolu s poměrně nízkými náklady z výroby (vzhledem k tomu, jaké náklady má například Doru) – jsou základními charakteristickými znaky Tejo. Kdysi dávno se zde vyrábělo tolik vína, kolik stačilo na zásobování vínem portugalskych kolonií na Africkém kontinentě, společně s vnitřním trhem. Kvalitní červená a bílá vína se prodávala za nízké ceny.

  Tento region za svých časů byl známý svojí výrobou obrovského množství vína, které se dodáválo do restaurací a obchodů v Lisabonu. Hlavním cílem výrobců bylo získat co největší zisk z vinic. Víno, které již mělo daleko nižší kvalitu, i v poměrně velkém množství se již nerozlévalo do lahví, nýbrž byla dodávána do velkoobchodů. Během posledních 15 let v tomto regionu byly provedeny obrovské změny, které se dotkly nejen polí, ale i sklepů . Spousta vinic byla přenesená z úrodné půdy na půdu méně úrodnou, počet hroznů se snížil, ale kvalita vína se výrazně zlepšila. Vinařství také modernizovala své přístroje na výrobu vína.

  Do Ribatejo patří dalších 6 různých subregionu: Almeirim, Cartaxo, Chamusca, Coruche, Santarém a Tomar.

  Klima: středozemní, ale je ovlivněno řekou Tejo. Liší se menšími změnami teplot.

  Půda: různá, ale nejvíce se zde vyskytuje vápenitá a hlinitá.

  Typy hroznů: Vína označena za DOC se vyrábí z tradičních místních odrůd – Trincadeira a Castelão také se vyrábí z dalších odrůd, která jsou podobná Touriga Nacional, Cabernet Sauvignon, Merlot.

  Nejvíce rozšířený v regionu jsou bílé hrozny Fernao Pires, spolu s dalšími portugalskými odrůdami Arinto, Tália, Vital take s cizokrajným Chardonnay.

  Styl vína: Terroir Tejo je cítit v jeho vínech – bílá s aroma tropického ovoce a květin i aromatická mladá červená vína s jemnými taniny.

  Galerie

  Nabídka vín z oblasti

  FIUZA EMINENTE RESERVA

  FIUZA EMINENTE RESERVA

  Červené víno. 2015
  Jasná rubínová barva. Intenzivní aroma višní, zralých švestek a koření s čokoládový tóny. Šťavnatá, svěží chuť zralého červeného ovoce. Hladký závěr s jemnou kyselinkou a dobrou strukturou.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Sýry
  CENA 200
  FIUZA IKON

  FIUZA IKON

  Červené víno. 2016
  Tmavě rubínová barva s neprůhledným středem. Ve vůni jsou zralé švestky, koření, pepř a květinový tony. Víno představuje veškerý potenciál a eleganci Touriga Nacional. Má bohatu, intenzivní, pikantní chuť s čokoládový náznaky. Kulaté tělo s měkkými taniny. Dlouhý a hladký závěr.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Sýry
  CENA 620
  FIUZA Tinta Miúda

  FIUZA Tinta Miúda

  Červené víno. 2016
  Sytější červená barva. Aroma je intenzivnější, připomínající červené ovoce, fialky. Lehké tóny dřeva. Chuť je plnější, vyvážená s dobrou kyselinou a ovocnou strukturou. Plné tělo a delší závěr.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Sýry
  CENA 260
  FIUZA Oceanus

  FIUZA Oceanus

  Červené víno. 2015
  Víno má purpurově červenou barvu. Aroma sladkého červeného ovoce s květinovými tony. Chuť je vyvážená, šťavnatá s jemnou kyselinkou a měkkými taniny. Delší a elegantní závěr.
  Doporučeno k
  Bílé maso
  Červené maso
  Sýry
  CENA 450
  Více