Fiuza & Bright

Společnost Fiuza & Bright byla založena v roce 1985 jako společný projekt rodiny Fiuza, která má více než stoleté zkušenosti s výrobou vína, a uznávaného australského vinaře Petera Brighta. V rámci své průkopnické práce při studování růstu zahraničních odrůd na portugalské půdě společnost uvedla na trh řadu jednodruhových vín. V současnosti je ale také mísí s nejlepšími portugalskými odrůdami a vytváří tak skutečně jedinečná vína. Fiuza & Bright vyrábí svá vína z hroznů pěstovaných na vlastních pozemcích na jílovitých a jílovitě vápencových půdách, které jsou sklízeny jak ručně, tak mechanicky pro zajištění vysoké kvality.

QUINTA DA GRANJA

Quinta da Granja se nachází na okraji města Santarém, ale přesněji spíš v blízkosti vesnice Romeira. Ke statku, který rodina zakoupila před 20 lety, patří 68 hektarů půdy. 60 hektarů z nich bylo osázeno výhradně francouzskými odrůdami, dvěma červenými a dvěma bílými, a to v téměř stejném množství. Statek je vybaven infrastrukturou a obytnými objekty pro mechanickou sklizeň. Vinohrad je asi 10 let starý a plně přizpůsobený moderním technologiím ve všech oblastech činností od přípravy půdy až ke sklizni, které jsou s výjimkou prořezávání plně mechanizovány. Kombinace vápencových a jílovitých půd, hojný sluneční svit a vlastnosti odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay a Sauvignon Blanc dávají vínům tohoto vinařství výjimečnou kvalitu.
Zhruba 500 000 kg hroznů z tohoto statku se používá výhradně na výrobu lahvových vín prodávaných na místním i mezinárodním trhu. V rámci ekonomického rozvoje na statku probíhá projekt vinařské turistiky, který nabízí návštěvu s průvodcem pro naše zahraniční distributory, místní i mezinárodní klienty a spotřebitele obecně.

QUINTA DA REQUEIXADA

Statek Quinta da Requeixada, který se nachází v nejkrásnějších mokřadech regionu Ribatejo, je ve vlastnictví rodiny FIUZA již více než 50 let. Na jeho území se nachází nejúrodnější půda v celé oblasti, a to na místě zvaném Vala de Alpiarça. Řeka Tejo, která se zde pravidelně rozvodňuje a celý mokřad zaplavuje, s sebou přináší mikroorganismy, které půdu hnojí a zlepšují její kvalitu. Na přibližně 50 hektarech spravovaných tímto statkem je převážně písčitá půda, která vybraným typům vinné révy dobře svědčí a která spolu s jedinečným slunečným charakterem celého regionu dává vzniknout nektaru hodnému bohů. Během mnoha let rodina Fiuza získala dobré znalosti toho, jaké odrůdy na tomto typu půdy nejvíce prospívají a které zde proto pěstuje – jsou to například Trincadeira Preta, Touriga Nacional a Tália. Místní půda se nepoužívá jenom na pěstování révy, ale dobře se na ní daří také kukuřici, rajčatům a červené řepě.

VINAŘSTVÍ

Z belvederu Portas do Sol ve městě Santarém lze zahlédnout nádherné pláně mokřadů Ribatejo plné vinic, kde teče řeka Tejo a pozadí se rozkládá nádherné město Almeirim. Toto město se po celém Portugalsku i v zahraničí proslavilo svou „Sopa da Pedra“*, ale je známé také pěstováním melounů a vína. Vinařství Fiuza je dlouholetou součástí místních tradic pro výrobu kvalitního vína. Nachází se poblíž severovýchodního vjezdu do města Almeirim na dobře značené odbočce.
Toto vinařství, které se snaží propojit tradiční výrobu s moderními technologiemi, je plně vybaveno na výrobu kvalitních vín a disponuje úložnými kapacitami pro více než 1 000 000 litrů a asi tisícem amerických a francouzských vinných sudů. Vinařství a jeho prodejna s možností degustace jsou otevřené veřejnosti během pracovní doby po celý týden.

* „Kamenná polévka“ z fazolí, zeleniny a různých druhů portugalských klobás

Související produkty

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X