+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Alentejo

  Region Alentejo pokrývá přibližně třetinu celého Portugalska, vinaři ve zbývajících dvou třetinách se často stěžují na popularitu vín z regionu Alentejo.
  V Alentejo (Alentejo) se oči ztrácí v rovinách, někdy částečně pokryté kopci, a to zejména v oblasti Portalegre, kde prochází pohoří San Mamede. To je jedena z největších vinařských oblastí v celém Portugalsku.

  Přítomnost Římanů v Alentejo přispěla k zakládání vinic v různých oblastech regionu. Poté, co bylo založeno město Beja (mezi 31 a 27 př.nl), výsadba vinic se výrazně zvýšila. Vedle města Vidigueira byly nalezeny fragmenty hliněných nádob, hroznových semínek a žulových nádrží (Lagarde) pro šlapání hroznů. Dříve Alentejo byl tradičně zemědělský region, specializující se na výrobu obilí, oliv a dobytkářství. Je zajímavé, že na počátku dvacátého století, vláda chtěla, aby se Alentejo stalo zemědělskou základnou Portugalska. V tu dobu se víno vyrábělo ve velmi malém množství a výhradně pro místní spotřebu. Technologické procesy výroby vína byly zděděny od Římanů. Fermentace probíhala ve velkých hliněných nádobách.
  V padesátých letech v regionu vzniklo první vinařské družstvo s cílem kontrolovat výrobu vína.
  Podnebí: suché a horké – podporuje ideální zrání. Nicméně, vysoké teploty, které nutí v létě vinaře k zavlažování.
  Půdy: hlína, žula, břidlice a vápenec.
  Odrůdy: Hlavní bílý odrůdy v Alentejo jsou Roupejro (Roupeiro), Antau Važ (Antão Vaz) a Arintu (Arinto). Červené odrůdy jsou Trinkadejra (Trincadeira), Aragonež (Aragonez), Kaštelau (Castelão) e Alicante Buche (Alicante Bouschet – Francouzská odrůda, dobře se usadila v klimatu Alentejo).
  Kromě toho, v Alentejo se používají i mezinárodní odrůdy, jako je Cabernet Sauvignon, Syrah a Chardonnay. Kromě výroby vína DOC se v Alentejo vyrábí široká škála regionálních vín. Někteří výrobci dávají přednost dávání svýmu vínu označení „Regional wine“ („vinho regional“) místo DOC, neboť jim umožňuje zahrnout do cuvée i jiné odrůdy, než té, které jsou stanoveny v právních předpisech o vínech z chráněným označením původu.
  Bílá vína z Alentejo, jsou mírná, s lehkou kyselinkou a tóny tropického ovoce.
  Červená vína jsou plná, bohatá na třísloviny s vůní červených a modrých bobulí.

  Galerie

  Nabídka vín z oblasti

  Monte da Ravasqueira Branco

  Monte da Ravasqueira Branco

  Bílé víno. 2015
  Světle zelená průzračná barva. Čerstvé, intenzivní ovocné tóny, tropické ovoce a liči. Lehké tóny trávy v kombinaci s mineralitou. Svěží chuť s velmi minerálním charakterem. Mnoho ovoce, lehký bílý pepř a zelené jablko. Velmi vyvážené víno.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 275
  Monte da Ravasqueira Reserva Branco

  Monte da Ravasqueira Reserva Branco

  Bílé víno. 2014
  Zářívá, jasná barva nazelenalé slámy. Aroma zralého ovoce – meruňky, manga a broskve. V chuti, má svěží a minerální tony, pikantní texturu, ale poskytuje eleganci, rovnováhu. Má velký potenciál v láhvi.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Červené maso
  Mořské plody
  Ryba
  CENA 475
  Monte da Ravasqueira Tinto

  Monte da Ravasqueira Tinto

  Červené víno. 2016
  Tmavě červená barva s fialovými odstíny. Čerstvá, svěží aroma černého a červeného ovoce, lehká kořenitost. V chuti náznaky kakaa s elegantními taniny. Velmi elegantní s dlouhým závěrem.
  Doporučeno k
  Červené maso
  CENA 275
  Monte da Ravasqueira Rosé

  Monte da Ravasqueira Rosé

  Růžové víno. 2015
  Výrazná růžová barva, jasné a světlé tóny. Ve vůni třešňové poznámky, máty a květiny. V chuti – čerstvé červené ovoce a limetkové tony. Velmi dobrá čerstvost spolu se smetanovou texturou dělá plné, kulaté víno.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Červené maso
  Ryba
  Sushi
  CENA 215
  Více