Casal de Ventozela

Sociedade Agrícola Casal de Ventozela je rodinný podnik, který se věnuje produkci Vinho Verde (přírodně jiskřivá vína) od roku 1983. Vinice se nachází v malém městečku Mogege. Jedná se o podoblast Vale do Ave, srdce oblasti Vinho Verde.
Jejich cílem je jasný: odhalit to nejlepší z území Vinho Verde pomocí tradiční výroby vína z jedné či více odrůd.
Region
Území podoblasti Vale do Ave je charakterizováne jako území s téměř dokonalým spojením geologie, geografie a podnebí. Tato komplexnost umožňuje získávat vína s vysokou kvalitou a odlišným profilem při porovnání s víny z jiných oblastí Portugalska a celého světa.
27 hektarů Casal de Ventozela se nachází na pronajaté půdě, která leží na mírných svazích žulových půd. Celé se to nachází v nadmořské výšce pohybující se mezi 100 a 200 metry. Pozemky jsou samostatně rozdělené podle jednotlivých odrůd. Výrobce se zaměřuje na pěstování referenční odrůdy podle oblasti – Loureiro, Trajadura,
Fernão Pires and Arinto (Pedernã), Padeiro de Basto, Espadeiro and Vinhão.
Klima je ovlivněno atlantický oceánem. Tento jev poskytuje příjemnou lehkost a svěžest vín. Je způsoben zeměpisným rozložením Vale do Rio Ave.
Team
Casal de Ventozela má mladý a vysoce kvalifikovaný tým, který hraje podstatnou roli ve vývoji firmy. Spolu s dlouholetou dědicnosti zkušeností a odborných schopností ve výrobě Vinho Verde tým sdílí nadšení z oblasti a vín s každým pocitem v jednotlivých sklenících.
Wines
Vína Casal de Ventozela mají mladý a svěží profil, který se přizpůsobuje k odlišným dobam konzumace. Upřednostňují tradiční odrůdy Vinho Verde, které vyčnívají díky svému aromatu, lehkosti a rovnováze.
Svěžest těchto vín je doprovázena estetickou etiketou, která Vás provede tradicemi severního Portugalska. Ilustrace, nacházející se v centru etikety, naznačují reference v propracovaných motivech. Je zde znázorněna příroda v podobě listů, hroznů, ptáků a květin.
Na vínech Casal de Ventozela se podepsali vinaři Fernando Moura and Pedro
Campos, kteří společně kombinují talent a kreativitu ve výrobě vín, jež jsou vychvalovány národními a mezinárodními kritiky.

Casal de Ventozela Family IMG_5214  IMG_5535
IMG_4956 IMG_5088
IMG_5375IMG_5377

Související produkty

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X