+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Výrobci vín

  Vinařské oblasti

  Casal de Ventozela

  Sociedade Agrícola Casal de Ventozela je rodinný podnik, který se věnuje produkci Vinho Verde (přírodně jiskřivá vína) od roku 1983. Vinice se nachází v malém městečku Mogege. Jedná se o podoblast Vale do Ave, srdce oblasti Vinho Verde.
  Jejich cílem je jasný: odhalit to nejlepší z území Vinho Verde pomocí tradiční výroby vína z jedné či více odrůd.

  Region
  Území podoblasti Vale do Ave je charakterizováne jako území s téměř dokonalým spojením geologie, geografie a podnebí. Tato komplexnost umožňuje získávat vína s vysokou kvalitou a odlišným profilem při porovnání s víny z jiných oblastí Portugalska a celého světa.

  27 hektarů Casal de Ventozela se nachází na pronajaté půdě, která leží na mírných svazích žulových půd. Celé se to nachází v nadmořské výšce pohybující se mezi 100 a 200 metry. Pozemky jsou samostatně rozdělené podle jednotlivých odrůd. Výrobce se zaměřuje na pěstování referenční odrůdy podle oblasti – Loureiro, Trajadura,
  Fernão Pires and Arinto (Pedernã), Padeiro de Basto, Espadeiro and Vinhão.

  Klima je ovlivněno atlantický oceánem. Tento jev poskytuje příjemnou lehkost a svěžest vín. Je způsoben zeměpisným rozložením Vale do Rio Ave.

  Team
  Casal de Ventozela má mladý a vysoce kvalifikovaný tým, který hraje podstatnou roli ve vývoji firmy. Spolu s dlouholetou dědicnosti zkušeností a odborných schopností ve výrobě Vinho Verde tým sdílí nadšení z oblasti a vín s každým pocitem v jednotlivých sklenících.

  Wines
  Vína Casal de Ventozela mají mladý a svěží profil, který se přizpůsobuje k odlišným dobam konzumace. Upřednostňují tradiční odrůdy Vinho Verde, které vyčnívají díky svému aromatu, lehkosti a rovnováze.

  Svěžest těchto vín je doprovázena estetickou etiketou, která Vás provede tradicemi severního Portugalska. Ilustrace, nacházející se v centru etikety, naznačují reference v propracovaných motivech. Je zde znázorněna příroda v podobě listů, hroznů, ptáků a květin.

  Na vínech Casal de Ventozela se podepsali vinaři Fernando Moura and Pedro
  Campos, kteří společně kombinují talent a kreativitu ve výrobě vín, jež jsou vychvalovány národními a mezinárodními kritiky.

  Galerie

  Casal de Ventozela Family IMG_5214  IMG_5535

  IMG_4956 IMG_5088

  IMG_5375IMG_5377

  Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.