+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Alicante Bouschet

  Ačkoliv není původem z Portugalska, stala se odrůda Alicante Bouschet natolik nedílnou součástí vinařství v oblasti Alentejo, že se mnozí domnívají, že je místní. Ve skutečnosti ale vznikla zkřížením dvou francouzských odrůd, Petit Bouschet a Grenache. Její bobule jsou neobvyklé svou barevností a schopností vytvářet velmi koncentrovaná vína temných barev, kterým se někdy přezdívá inkoustová. Alicante Bouschet se vždy nejlépe dařilo v oblasti Alentejo. Poprvé ji sem dovezla před sto lety na statek Quinta do Carmo rodina Reynoldsových. K jejím nejvýznamnějším vlastnostem patří struktura, pevnost, třísloviny a především mimořádně sytá barva. Alicante Bouschet se jen málokdy prodává coby jednodruhové víno, které je velmi rustikální, poněkud štiplavé a neobvyklé. Výtečně se hodí do směsí, kterým dodává barvu, živost a objem, jak dokazuje velmi mnoho vín z Alenteja. Aroma těchto vín připomíná lesní plody, kakao, olivy a zeleň. Alicante Bouschet je jednoznačně nejportugalštější ze všech neportugalských odrůd.

  Alicante Bouschet

  Vína obsahující tuto odrůdu

  Cortes de Cima Reserva

  Cortes de Cima Reserva

  Červené víno. 2012
  Intenzivní, komplexní aroma červeného bobulového ovoce s tóny koření, hořké čokolády, tabáku a kůže. Chuť je bohatá, sametová a elegantní s hladkou poddajnou tříslovinou. Dlouhý závěr.
  Doporučeno k
  Červené maso
  CENA 2450
  Monte da Ravasqueira Tinto

  Monte da Ravasqueira Tinto

  Červené víno. 2016
  Tmavě červená barva s fialovými odstíny. Čerstvá, svěží aroma černého a červeného ovoce, lehká kořenitost. V chuti náznaky kakaa s elegantními taniny. Velmi elegantní s dlouhým závěrem.
  Doporučeno k
  Červené maso
  CENA 275
  FIUZA PREMIUM RED

  FIUZA PREMIUM RED

  Červené víno. 2013
  Tmavě nachová barva. Působivě svůdná vůně zralých ostružin a švestkového džemu. Pikantní bohatá chuť, tony čokolády, toastu, máty a dubu. Měkké třísloviny. Velmi dlouhý závěr.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Sýry
  CENA 430
  Cortes de Cima Chaminé Tinto

  Cortes de Cima Chaminé Tinto

  Červené víno. 2015
  Měkká, bohatá, ovocná chuť. Velmi plné a ovocné, s dobrou strukturou.
  Doporučeno k
  Červené maso
  CENA 280
  Více