+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Alvarinho

  Tato severní odrůda je jednou z nejlepších a nejvíce osobitých rév Portugalska. Byla jednou z prvních portugalských odrůd, které se stáčely do lahví coby jednodruhové víno. Vyrábí se z ní charakteristická plná bílá vína jemné vůně nabízející komplexní, ale přitom delikátní aroma připomínající broskve, citrón, marakuji, liči, pomerančovou kůru, jasmín, pomerančový květ a meduňku. Tato vína jsou lahodná coby mladá, ale jsou také vhodná na delší zrání, často deset i více let. Alvarinho roste především podél řeky Minho na severu regionu Vinho Verde; jejím pěstováním jsou vyhlášeny především jeho severní subregiony Monção a Melgaço. Ve srovnání s ostatními odrůdami pěstovanými ve Vinho Verde dává bohatší vína s vyšším obsahem alkoholu. Vinná réva Alvarinho je velmi vitální a její dravý růst je nutné poněkud krotit, ale bobulí produkuje poměrně málo, v drobných hroznech a navíc s velkým obsahem zrníček.

  Alvarinho

  Vína obsahující tuto odrůdu

  Quinta da AVELEDA Vinho Verde

  Quinta da AVELEDA Vinho Verde

  Vinho Verde. 2017
  Víno má světlé žlutozelenou barvu. Vůně je harmonická a intenzivní a najdete v ní tony zralého tropického ovoce, citrusových plodů a květin. Chuť je čerstvá a osvěžující. Elegantní víno s dlouhou perzistentní chutí v ústech. Výrazná kyselinka.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 235
  AVELEDA ALVARINHO Reserva da Familia

  AVELEDA ALVARINHO Reserva da Familia

  Bílé víno. 2016
  Jasná a čistá barva. Intenzivní a komplexní aroma tropického ovoce s tony exotického dřeva. V ústech čerstvé s vynikající texturou, dlouhý a výrazný závěr.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  Sushi
  CENA 490
  AVELEDA ALVARINHO

  AVELEDA ALVARINHO

  Bílé víno. 2017
  Krásné zářící citronová barva. Intenzivní aroma tropického ovoce a citrónových květin. Chuť čerstvého ovoce s minerálními tóny. Víno je svěží s dobrou texturou, čistou kyselinkou a příjemnou délkou.
  Doporučeno k
  Bílé maso
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  Sushi
  CENA 280
  Monte da Ravasqueira Reserva Branco

  Monte da Ravasqueira Reserva Branco

  Bílé víno. 2014
  Zářívá, jasná barva nazelenalé slámy. Aroma zralého ovoce – meruňky, manga a broskve. V chuti, má svěží a minerální tony, pikantní texturu, ale poskytuje eleganci, rovnováhu. Má velký potenciál v láhvi.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Červené maso
  Mořské plody
  Ryba
  CENA 475
  Více