Alvarinho

Tato severní odrůda je jednou z nejlepších a nejvíce osobitých rév Portugalska. Byla jednou z prvních portugalských odrůd, které se stáčely do lahví coby jednodruhové víno. Vyrábí se z ní charakteristická plná bílá vína jemné vůně nabízející komplexní, ale přitom delikátní aroma připomínající broskve, citrón, marakuji, liči, pomerančovou kůru, jasmín, pomerančový květ a meduňku.

Portugalské víno Alvarinho na eshopu vína z Portugalska
Alvarinho

Tato vína jsou lahodná coby mladá, ale jsou také vhodná na delší zrání, často deset i více let. Alvarinho roste především podél řeky Minho na severu regionu Vinho Verde; jejím pěstováním jsou vyhlášeny především jeho severní subregiony Monção a Melgaço. Ve srovnání s ostatními odrůdami pěstovanými ve Vinho Verde dává bohatší vína s vyšším obsahem alkoholu. Vinná réva Alvarinho je velmi vitální a její dravý růst je nutné poněkud krotit, ale bobulí produkuje poměrně málo, v drobných hroznech a navíc s velkým obsahem zrníček.

alvarinho odrůda
Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X