+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Antão Vaz

  Jedna z nevíce ceněných odrůd regionu Alentejo, která se až do nedávna pěstovala téměř výhradně v okolí Vidigueiry. Teplé a slunečné klima rozlehlých plání Alenteja jí dobře svědčí. Má zde velmi spolehlivý a vysoký výnos a dobře dozrává. Její hrozny jsou spíše větší, s pevnými bobulemi, které mají dost prostoru kolem sebe. Z této odrůdy se vyrábějí pevná, plná, dobře strukturovaná vína. Většinou se stáčejí jako jednodruhová vína s velmi živým aroma s tóny zralého tropického ovoce, kůry mandarinky a minerálů, to vše v kombinaci s příjemnou strukturou a tělem. Při rané sklizni dává vínům bohaté aroma a svěží kyselinku. Pokud se ponechá zrát déle, dosahuje vyšší úrovně alkoholu a je proto vhodným kandidátem na zrání v sudech. Často se mísí s odrůdami Roupeiro a Arinto, které k ní přispívají osvěžující kyselostí.

  Antão Vaz

  Vína obsahující tuto odrůdu

  Monte da Ravasqueira Selection of the Year Branco

  Monte da Ravasqueira Selection of the Year Branco

  Bílé víno. 2017
  Jasná citronová barva se zelenavými tóny. Komplexní aroma s poznámkami ovoce a květinovým nádechem. Svěží chuť s velmi minerálním charakterem. Velmi gastronomické, harmonické a vyvážené víno. Dlouhý závěr.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 270
  VERSÁTIL Branco

  VERSÁTIL Branco

  Bílé víno. 2014
  Sytější, slámově žlutá barva se zelenými odlesky. Aroma je středně intenzivní a vyzrálé, kombinující tony jablečného pyré, broskvového koláče, citrusových plodů a vlašských ořechů. Chuť je harmonická s nižší kyselinou a najdeme v ní tony nektarinek, jablečných jader, oregana. Středně dlouhý hřejivý závěr.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 185
  Fonte Da Serrana Branco

  Fonte Da Serrana Branco

  Bílé víno. 2014
  Světlejší, slámově žlutá barva se zelenými odlesky. Aroma je intenzivnější, s charakterem velmi zralého ovoce, jako je medový meloun, ananas či karambola, doplněn o lehký podtón broskvových jader. Chuť je středně plná a harmonická, s výraznými tony broskvového džemu, kompotovaných mandarinek a sušeného ananasu. Středně dlouhý závěr.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Ryba
  Sýry
  CENA 195