Arinto (Pedernã)

Velmi všestranná odrůda, která se pěstuje ve většině vinařských oblastí Portugalska. Ve Vinho Verde se tato odrůda nazývá Pedernã. Dělají se z ní živá vína s osvěžující kyselostí často působící minerálně a je spojená s jemnými chutěmi připomínajícími jablka, limetky a citronu.

Arinto (Pedernã)

Vína založená na odrůdě Arinto dobře stárnou, ale jsou lahodná i v mladém věku. Protože si Arinto uchovává svou kyselost i v horkém podnebí, často se přidává k jiným odrůdám s nižším obsahem kyselin, aby doplnila jejich charakter, a to zejména v teplých oblastech, jako je Alentejo a Ribatejo. Z této odrůdy se vyrábí některá z nejlepších vín DOC regionu Bucelas na sever od Lisabonu, kde musí být ve směsích zastoupena alespoň ze 75 procent (spolu s odrůdami Sercial a Rabo de Ovelha). Její příjemná kyselost je také vhodná coby příměs do šumivých vín. Arinto produkuje středně velké hrozny s malými bobulkami namačkanými na sebe.

arinto odrůda
Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X