+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Arinto (Pedernã)

  Velmi všestranná odrůda, která se pěstuje ve většině vinařských oblastí Portugalska. Ve Vinho Verde se tato odrůda nazývá Pedernã. Dělají se z ní živá vína s osvěžující kyselostí často působící minerálně a je spojená s jemnými chutěmi připomínajícími jablka, limetky a citronu. Vína založená na odrůdě Arinto dobře stárnou, ale jsou lahodná i v mladém věku. Protože si Arinto uchovává svou kyselost i v horkém podnebí, často se přidává k jiným odrůdám s nižším obsahem kyselin, aby doplnila jejich charakter, a to zejména v teplých oblastech, jako je Alentejo a Ribatejo. Z této odrůdy se vyrábí některá z nejlepších vín DOC regionu Bucelas na sever od Lisabonu, kde musí být ve směsích zastoupena alespoň ze 75 procent (spolu s odrůdami Sercial a Rabo de Ovelha). Její příjemná kyselost je také vhodná coby příměs do šumivých vín. Arinto produkuje středně velké hrozny s malými bobulkami namačkanými na sebe.

  Arinto (Pedernã)

  Vína obsahující tuto odrůdu

  FIUZA Native

  FIUZA Native

  Bílé víno. 2015
  Světlejší slámová barva. Aroma tropického ovoce s květinovými tony. Chuť je lehčí a svěží, připomíná zralé ovoce, šťavnaté broskve, mandarinky, limetky a kiwi. Delší květinový závěr.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 195
  FIUZA 3 CASTAS WHITE

  FIUZA 3 CASTAS WHITE

  Bílé víno. 2015
  Bledě slámová barva se zeleným okrajem. Ovocná a květinová vůně. Svěží a hladká chuť s dlouhým vyváženým závěrem. Dobrá délka a květinová dochuť.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 205
  Santa Vitória Branco

  Santa Vitória Branco

  Bílé víno. 2014
  Má intenzivní vůni tropického ovoce a citrusů. Přirozený obsah kyselin přináší do vína "křupavou" a osvěžující chuť.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Bílé maso
  Ryba
  Salát
  Sýry
  CENA 285
  VERSÁTIL Branco

  VERSÁTIL Branco

  Bílé víno. 2014
  Sytější, slámově žlutá barva se zelenými odlesky. Aroma je středně intenzivní a vyzrálé, kombinující tony jablečného pyré, broskvového koláče, citrusových plodů a vlašských ořechů. Chuť je harmonická s nižší kyselinou a najdeme v ní tony nektarinek, jablečných jader, oregana. Středně dlouhý hřejivý závěr.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 185
  Více