Avesso

Odrůda pěstovaná zejména v podoblasti Baião, ale díky své vysoké kvalitě se hojně rozšířila a pěstuje se také v sousedních podoblastech, jako jsou Amarante, Paiva a Sousa. Je známá jako „Bornão“, „Borral“ nebo „Borraçal Branco“.

avesso odrůda
Avesso

Velmi silná a rustikální odrůda, která má 1–2 květenstvími na výhon a vytváří středně kompaktní trsy, což z ní činí průměrně produktivní odrůdu. Vyžaduje dobré podmínky zrání, jinak může hnít nebo vůbec nedozrát, a tak nedosáhne svého maximálního potenciálu kvality. Ukázalo se, že je velmi citlivá na plísně a hnilobu.

Produkuje křiklavě barevná vína – slámově světlé víno se zelenkavými odstíny. Vůně je směsí ovoce (pomeranče a broskve), mandlí (sušené ovoce) a květu. Dominantou je jemná a komplexní ovocnost, která je osvěžující a vyvážená. Má malou kyselost, plné tělo a dlouhou zbytkovou chuť. Používá se ve směsných bílých vínech a odrůdových bílých vínech vynikající kvality.

avesso odrůda

Související produkty

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X