Azal Tinto (Amaral)

Jedna z nejstarších odrůd v regionu. Je původce mnoha dalších odrůd, které vznikly jejím přirozenými křížením. Převážně se pěstuje v jižní zóně (podoblast Paiva), i když se v malém množství objevuje po celém regionu – se synonymy „Azal Tinto“ v oblastech více ve středu a na sever, „Cainho Bravo“ nebo „Cainho Miúdo“ v Monção a „Cainzinho“ v Arcos de Valdevez.

azal tinto odrůda amaral
Azal Tinto

Odrůda, která u dospělého listu odhaluje rozsáhlý polymorfismus na celých hojně zubatých okrajích. Je to rustikální odrůda se střední sílou. Má vysokou míru plodnosti – 2–3 květenství na jeden výhon, ale vytváří malé trsy, kvůli čemuž je méně produktivní.

Produkuje vína silně rubínově červené barvy s nespecifickou odrůdovou chutí. Má plné tělo a vysokou míru kyselosti. Používá se ve směsích červeného vína (přidává se ke zlepšení jejich vlastností při uchovávání).

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X