+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Loureiro

  Ačkoliv se dnes Loureiro nachází v celém regionu Vinho Verde, svůj původ má zřejmě v údolí řeky Lima na sever od regionu VR Minho / DOC Vinho Verde. „Loureiro“ znamená „vavřín“ a aroma vín vyrobených z této odrůdy připomíná květy vavřínu, pomerančů, akátů a lip spolu s ovocnou vůní jablek a broskví. Vína Loureiro obvykle mají osvěžující a dobře vyváženou kyselost. Ačkoliv se dnes s Loureiro často můžeme setkávat v podobě jednodruhových vín, tradičně se spíše mísilo s odrůdami Arinto (Pedernã) a Alvarinho nebo Trajadura. Jedná se o velmi vitální a výnosnou odrůdu, které se teprve nedávno dostalo uznání jako „ušlechtilé“. Hrozny této odrůdy jsou spíše protáhlé a poměrně kompaktní, s bobulemi střední velikosti a žlutozelené barvy.

  Loureiro

  Vína obsahující tuto odrůdu

  Quinta da AVELEDA Vinho Verde

  Quinta da AVELEDA Vinho Verde

  Vinho Verde. 2017
  Víno má světlé žlutozelenou barvu. Vůně je harmonická a intenzivní a najdete v ní tony zralého tropického ovoce, citrusových plodů a květin. Chuť je čerstvá a osvěžující. Elegantní víno s dlouhou perzistentní chutí v ústech. Výrazná kyselinka.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 235
  Casal Garcia Vinho Verde Branco

  Casal Garcia Vinho Verde Branco

  Vinho Verde. 2017
  Tohle osvěžující, vyvážené víno má zářivě citronovou žlutou barvu se stříbřitými odlesky. Dobrá viskozita. Vůně je čistá, s nádechem grepové kůry, citronové trávy a mandarinek. Chuť je jednoduchá, středně plná, šťavnatá. Je čiré a jemně šumivé.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Ryba
  Salát
  CENA 185