+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Merlot

  Ve francouzském Bordelais jsou modročerné hrozny Merlot nejhojnější pěstovanou odrůdou révy vinné. Kromě toho se Merlot pěstuje především v severovýchodních vinařských regionech Itálie a tato odrůda se objevila i v Portugalsku. Na dobrých místech zraje Merlot velmi brzy, zaručuje poměrně vysoký výnos a plodí vína s vysokým obsahem alkoholu.
  Typický Merlot je rubínové až tmavě granátové barvy, odstín záleží na velikosti sklizně. Vůně je jemná, s tóny přezrálého černého rybízu. V chuti je patrný nízký obsah kyselin, plnost, hebkost, vláčnost, dlouhé doznívání. Ve vůni a chuti můžeme hledat černé třešně, švestky, ostružiny, kompot, fíky, růže; po delším ležení na lahvi se objevují tóny tabáku, lanýžů, kávy, čokolády nebo i hutného ovocného koláče.
  Jedno odrůdová Merlot vína jsou, ale je jich málo, obvykle Merlot se používá v malém množství ve směsi pro mnoha Alentejo a Tejo reprezentativních vín.

  Merlot

  Vína obsahující tuto odrůdu

  FIUZA MERLOT

  FIUZA MERLOT

  Červené víno. 2014
  Tmavě červená, neprůsvitná barva. Komplexní aroma s tony zralé švestky, červeného ovoce, koření a čokolády. Plná chuť zralého ovoce, sladkého koření. Jemné třísloviny. Dlouhý a hladký závěr.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Sýry
  CENA 240
  FIUZA TOURIGA NACIONAL & MERLOT

  FIUZA TOURIGA NACIONAL & MERLOT

  Červené víno. 2015
  Rubínová barva. Aroma zralých švestek v kombinaci s čokoládovými tóny. Sametová chuť s příjemnou kyselinkou, plné tělo s měkkými tříslovinami. Dlouhý a vytrvalý závěr.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Sýry
  CENA 240
  Santa Vitória Reserva Tinto

  Santa Vitória Reserva Tinto

  Červené víno. 2013
  Má intenzivní vůni zralého ovoce s tóny květin, papriky a hořké čokolády. Plná a hladká chuť. Vyzrává ve francouzských dubových sudech po dobu 9 měsíců. Doporučujeme dekantace.
  Doporučeno k
  Červené maso
  Ryba
  Sýry
  CENA 285