Merlot

Ve francouzském Bordelais jsou modročerné hrozny Merlot nejhojnější pěstovanou odrůdou révy vinné. Kromě toho se Merlot pěstuje především v severovýchodních vinařských regionech Itálie a tato odrůda se objevila i v Portugalsku. Na dobrých místech zraje Merlot velmi brzy, zaručuje poměrně vysoký výnos a plodí vína s vysokým obsahem alkoholu.
Typický Merlot je rubínové až tmavě granátové barvy, odstín záleží na velikosti sklizně. Vůně je jemná, s tóny přezrálého černého rybízu. V chuti je patrný nízký obsah kyselin, plnost, hebkost, vláčnost, dlouhé doznívání. Ve vůni a chuti můžeme hledat černé třešně, švestky, ostružiny, kompot, fíky, růže; po delším ležení na lahvi se objevují tóny tabáku, lanýžů, kávy, čokolády nebo i hutného ovocného koláče.
Jedno odrůdová Merlot vína jsou, ale je jich málo, obvykle Merlot se používá v malém množství ve směsi pro mnoha Alentejo a Tejo reprezentativních vín.

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X