Visa Master Card Maestro Dinner Club Messenger Ulozenka Ceska Posta DPD Slovenská pošta
+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz
Vina z Portugalska
Menu
18+

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

Sauvignon Blanc

Sauvignon Blanc je odrůdou bílých hroznů pocházejících ze západní Francie, která je však nyní úspěšně pěstována ve vinařských oblastech po celém světě. Ačkoli jsou tyto hrozny nejčastěji spojovány s údolím Loiry (pro jejich stěžejní úlohu v Sancerre a Pouilly-Fumé), mnohem pravděpodobněji pochází z Bordeaux, kde jsou typicky míchány s odrůdou Semillon.

Koncem 20. století došlo ve vinařském světě k dramatické změně, kdy se jedním z nejlepších producentů Sauvignon Blanc na světě stala oblast Malborough na severním konci jižního ostrova Nového Zélandu. Jejich Malborough Sauvignon Blanc mělo neskutečně rychlý vývoj a získalo skvělou reputaci.

Hrozny Sauvignon Blanc

Podstatou úspěšného prodeje vín Sauvignon Blanc je především přímočarost této odrůdy, její příchutě se zkrátka málokdy schovávají v pozadí. Tato skutečnost, spolu s provázaností rozeznaných chutí a jejich deskriptorů, dělá ze Sauvignon Blanc ideální víno pro začátky lekcí ochutnávání vína.

Klasické spektrum aroma Saouvignon Blanc sahá od trávy, kopřiv, listů černého rybízu a chřestu až po zelená jablka, angrešt a tajuplným tónům pižma a křemene. To je výrazným znakem vín z Pouilly-Fumé, kde minerální aroma vychází z vysoké koncentrace minerálů v místní vápencové půdě. Tato skutečnost, její rozpoznatelnost a stálost, vedly k tomu, že Sauvignon Blanc býval v oblasti kolem Loiry známý jako Blanc Fumé.

V kombinaci s odrůdou Semillon, tedy ve většině bílých vín z Bordeaux, vznikají jedna z nejsušších bílých vín na světě. Ačkoli jde o málo zastoupenou složku, hraje Sauvignon Blanc výraznou roli spolu s odrůdou Semillon ve vínech s označením oblasti Sauternest, což dostává tuto odrůdu na špičku vinného spektra.
Sauvignon se snadno přizpůsobí jakémukoli druhu přírodních podmínek, jde o robustní a vitální vinnou révu, která je díky svým vlastnostem mezi vinaři velmi oblíbená. Pro dosažení nejlepších výsledků upřednostňuje Sauvignon Blanc chladnou půdu. Přímý sluneční svit a sklizeň v době sucha.

Sauvignon Blanc

Vína obsahující tuto odrůdu

Monte da Ravasqueira Sauvignon Blanc

Monte da Ravasqueira Sauvignon Blanc

Bílé víno. 2017
Víno má jasnou citrusovou barvu se zelenkavé slámové tony. Velmi čistá aroma. Aroma ...
Doporučeno k
Mořské plody
Ryba
Salát
CENA 210
FIUZA SAUVIGNON BLANC

FIUZA SAUVIGNON BLANC

Bílé víno. 2015
Citrusová barva. Vůně tropického ovoce s květinovými tóny. Čerstva chuť maracuje s v...
Doporučeno k
Aperitiv
Mořské plody
Ryba
Salát
CENA 235