+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Touriga Franca (Touriga Francesa)

  Jeden ze základních opěrných pilířů červených směsí z oblasti Douro a jedna z pěti oficiálně doporučených odrůd pro výrobu portského vína. Tato odrůda je v celém regionu Douro nejrozšířenější a zabírá zhruba pětinu celkové plochy jeho vinic. Zároveň se v současnosti hojně vysazuje i v severní části Portugalska. Touriga Franca dává vznik bohatě zbarveným, hustým a přitom elegantním vínům s hojnými tóny ostružin a květů (růže, devaterník, divoké květiny…) s pevnými a sametovými tříslovinami, které vínu dávají velký potenciál pro další zrání. Tato odrůda se často mísí s Tinta Roriz a Touriga Nacional. Na vinicích je oblíbená nejenom pro kvalitu získávaného vína, ale také pro svou odolnost vůči škůdcům i chorobám a spolehlivost úrody zdravých hroznů.

  Touriga Franca (Touriga Francesa)

  Vína obsahující tuto odrůdu

  Monte da Ravasqueira Touriga Franca

  Monte da Ravasqueira Touriga Franca

  Červené víno. 2013
  Tmavá, neprůhledná a hustá červená barva. Čerstvá aroma černého ovoce, černé olivy a minerálu. Plné a elegantní tělo. Vysoká hustota jemných tříslovin vyvážená minerální kyselinkou. Víno potřebuje dekantaci.
  Doporučeno k
  Červené maso
  CENA 495
  PACHECA TONY CARREIRA RESERVA

  PACHECA TONY CARREIRA RESERVA

  Červené víno. 2014
  Sytější rubínová barva. Aroma vína je intenzivní a velice ovocná, kombinuje tóny ostružin, švestek, čokolády, které doplňují podtóny dubu. V chutí je víno střední plno a svěží, vyvážené s elegantní tříslovinami a dlouhotrvajícím závěrem.
  Doporučeno k
  Červené maso
  CENA 680
  Monte da Ravasqueira Vinha das Romãs

  Monte da Ravasqueira Vinha das Romãs

  Červené víno. 2015
  Tmavě červená barva – hustá, neprůhledná. Nos je na začátku uzavřen. Složitá aroma černého ovoce, cedrů, lesních plodů, směsí koření, kardamonu a zemi. Masité tělo, pevné třísloviny, ale má jemný a elegantní závěr. Velmi svěží, minerální dochuť. Potenciál v láhvi během příštích 10 let.
  Doporučeno k
  Červené maso
  CENA 570
  Quinta da Pacheca L.B.V. 2013

  Quinta da Pacheca L.B.V. 2013

  Portské víno. 2013
  Tmavě fialová barva. Velmi složité na nose. Intenzivní vůně zralého červeného ovoce, pěkně kombinovaná s čerstvým aromatem citrusových plodů a ořechovými tóny. Velmi elegantní na patře. Vynikající objem a pevné tělo s hedvábnými taniny. Chuť zralého lesního ovoce a jemné tóny koření. Svěží, elegantní a dlouhotrvající závěr.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Sýry
  CENA 650
  Více