Trincadeira (Tinta Amarela, Espadeiro)

Odrůda Trincadeira (jak se jí říká v Alenteju) neboli Tinta Amarela (pro vinaře z oblasti Douro) nabízí bohatou barvu s příjemnou kyselinou a přiměřeným množstvím alkoholu. Vyrábějí se z ní vína vynikající kvality, ale pouze v případě, že se jí podaří plně dozrát, což není každý rok.

Vína odrůdy Trincadeira

Pokud správně vyzraje, poskytuje vína s živou chutí připomínající maliny s komplexními tóny bylin, pepře, koření a květů, která v lahvi dobře zrají. Víno z nezralých bobulí je poněkud travnaté. Je to poměrně náročná odrůda, která produkuje značné množství listí, jež je nutné neustále prořezávat, aby se zabránilo nadměrnému rozvoji rostlinných tónů vína. Její výnosy jsou poměrně vysoké, ale nespolehlivé. Tato odrůda je velmi citlivá na hnilobu a choroby. Proto se jí lépe daří na horkých a suchých místech, a to zejména v oblasti Alentejo a Ribatejo / Tejo, kde její kvality mohou skutečně zazářit. Pěstuje se ale po celém Portugalsku.

Zákaz prodeje alkoholu osobám mladším 18 let.
Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Fotografie produktů a zboží jsou ilustrativní.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
X