+420 774 869936 info@vinazportugalska.cz Ve žlíbku 1800/77
 • Čeština
 • Hledat
  Košík 
  0
  18+

  Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let

  Vinařské oblasti

  Verdelho

  Odrůdu Verdelho proslavily především portugalské ostrovy, Madeira a Azory, kde se používá jako základ do alkoholizovaných vín. Odtamtud se odrůda dostala až do Austrálie, kde se používá k výrobě bohatých a aromatických suchých bílých vín. Na Madeiře se z ní tradičně vyrábějí šťavnatá polosuchá (alkoholizovaná) madeirská vína. Základ těchto vín má vysokou kyselost a může být výrazně aromatický. Předtím, než se na Madeiru koncem 19. století dostala mšička révokaz, byla odrůda Verdelho vysázena na dvou třetinách vinic celé Madeiry. Dnes z těchto vinohradů přežívá jenom velmi malá část nacházející se převážně na vyvýšeném severním pobřeží ostrova. Tato odrůda produkuje drobné žlutozelené bobule v malých a kompaktních hroznech.

  Verdelho

  Vína obsahující tuto odrůdu

  Santa Vitória Branco

  Santa Vitória Branco

  Bílé víno. 2014
  Má intenzivní vůni tropického ovoce a citrusů. Přirozený obsah kyselin přináší do vína "křupavou" a osvěžující chuť.
  Doporučeno k
  Aperitiv
  Bílé maso
  Ryba
  Salát
  Sýry
  CENA 285
  QUINTA DE CAMARATE Branco Seco

  QUINTA DE CAMARATE Branco Seco

  Bílé víno. 2014
  Má žlutou citrusovou barvu. Jemná ovocná aroma limetky, meruňky, kiwi, ananasu, květin (zimolezu, kosatců). Velmi vyvážená ovocná olejnatá chuť s vynikajícím obsahem kyselin.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  CENA 330
  PERIQUITA Branco

  PERIQUITA Branco

  Bílé víno. 2014
  Sytější, slámově žlutá barva se zelenými odlesky. Aroma je střední intenzivní a najdeme zde tony připomínající zralá jablka, hrušky či čerstvě natrhané byliny a jablečné jadřince. Chuť je lehká a příjemně svěží, připomíná zelená jablka, pomerančovou kůru a meloun galia, s podtónem grapefruitové šťávy.
  Doporučeno k
  Mořské plody
  Ryba
  Salát
  CENA 215